Czy samochód chroni przed smogiem?

Odpowiedź brzmi: i tak, i nie.
Żyjemy teraz w mocno zanieczyszczonym środowisku, które stawia przed nami nowe wyzwania i zagrożenia. Jednym z nich jest smog. Pierwszym sposobem na jego unikanie jest pozostanie w domu. A co, jeżeli to niemożliwe i musimy wyjść na miasto?
Czy jedynie maska przeciwpyłowa może ograniczyć negatywne skutki smogu dla zdrowia? Co z samochodami?
Choć są w części odpowiedzialne za smog, to potrafią chronić nas od warunków zewnętrznych i mogą wydawać się bezpieczną alternatywą. Mają w końcu filtr kabinowy, mogą być szczelnie zamknięte. Jednak zwłaszcza w zimowych warunkach, nie zagwarantują pasażerom uniknięcia zagrożeń związanych ze smogiem. Standardowy filtr kabinowy powstrzymuje dostawanie się do wnętrza kurzu i pyłków kwiatowych, nie zatrzymuje jednak zanieczyszczeń smogowych. Zamknięcie obiegu wewnętrznego na dłuższy czas także nie jest rozwiązaniem, gdyż parują szyby wewnątrz i nie ma dostępu tlenu do środka auta. W związku z tym, użytkując samochód w zanieczyszczonym środowisku, powinniśmy w środku samochodu używać masek przeciwpyłowych.
Tym, którzy muszą wyjść z domu, a nie chcą całej podróży spędzić w masce i nie mogą skorzystać z komunikacji miejskiej, która przyczynia się do ograniczenia zanieczyszczeń, Volvo przychodzi z pomocą.
W nowych modelach Volvo w standardzie znajdziemy system poprawy powietrza w kabinie (AQS). Rozwiązanie to potrafi wykryć zanieczyszczenia i automatycznie zamknąć dopływ powietrza z zewnątrz oraz włączyć recyrkulację powietrza w kabinie, chroniąc pasażerów przed smogiem. Volvowski system poprawy powietrza we wnętrzu auta oczyszcza powietrze nie tylko z kurzu i pyłków roślinnych, ale także z pyłów, węglowodorów, ozonu przygruntowego, czy tlenków azotu, dzięki czemu powietrze w środku samochodu jest czystsze niż na zewnątrz.

Dodatkowo samochody wyposażone w Pakiet Czystego Wnętrza, czy w nowszych modelach w CleanZone, oferują dodatkową izolację kabiny od alergenów i substancji powodujących uciążliwości astmatyczne, a do tego potrafią przewietrzyć samochód, zanim pasażerowie wejdą do środka. W nowych modelach serii 90 z systemem CleanZone, kiedy recyrkulacja jest wyłączona, pasażerowie są chronieni przed smogiem dzięki wieloelementowemu filtrowi z warstwą aktywnego węgla, który wychwytuje szkodliwe substancje chemiczne, a także cząstki stałe zawarte w spalinach.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 884 70 05
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Autogala otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin