Hybrydowa i elektryczna rewolucja

Najnowsze modele Volvo

Marka Volvo od dekad znana jest z bezpieczeństwa i najwyższej jakości. Dziś skojarzenie to jest nadal bardzo silne, ponieważ samochody Volvo nieustannie się rozwijają, o czym może świadczyć fakt, że w ofercie Volvo znajdziemy zarówno miękkie hybrydy, hybrydy plug-in, jak i całkowicie elektryczny XC40 Recharge. Poznaj najnowsze modele samochodów Volvo i odkryj, dlaczego skandynawska marka kojarzona jest z komfortem i najwyższym bezpieczeństwem!

Rewolucja napędowa, czyli kilka słów o jednostkach napędowych w najnowszych modelach Volvo

Żyjemy w czasach, w których motoryzacja przeżywa prawdziwą rewolucję za sprawą przejścia z silników spalinowych na elektryczne. Warto podkreślić, że ten skok spowodowany jest nie tylko stale rozwijającą się technologią, lecz także zwiększoną troską o ekologię. Postępujące zmiany klimatyczne i olbrzymia emisja CO2 sprawiają, że najwięksi światowi giganci motoryzacji pragną iść w zieloną stronę. Jednym z pionierów tego nowego kierunku jest Volvo, które sprzedaje dziś swoje modele w wersjach mild hybrid, hybrid plug-in, a także pierwszy model w pełni elektryczny.
Co więcej, szwedzka legenda motoryzacji zapowiada, że w ciągu najbliższych 9 lat przejdzie na produkcję wyłącznie elektrycznych samochodów. Fakt ten wyraźnie pokazuje, że stoimy na progu motoryzacyjnej rewolucji, w której samochody z napędem elektrycznym będą wiodły prym.

Pierwsze w pełni elektryczne Volvo, czyli XC40 Recharge

Naszą listę najnowszych modeli Volvo rozpoczynamy od pierwszego w pełni elektrycznego Volvo, czyli modelu XC40 Recharge. W świecie, w którym samochody elektryczne zaczynają być standardem, Volvo postanowiło wypuścić elektryczny samochód zachwycający swoją mocą, osiągami i możliwościami.
Volvo XC40 Recharge wyróżnia się oczywiście elektryczną jednostką napędową, która sprawia, że samochód jest całkowicie bezemisyjny. Dokładniej mówiąc, XC40 wyposażony jest w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 408 KM, co pozwala rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaskakujące 4,9 sekundy. Warto podkreślić, że zasięg na jednym ładowaniu to ponad 400 kilometrów, zaś ładowanie baterii do 80% zajmuje tylko 40 minut. Co więcej, jak na elektryczny samochód przystało, Volvo XC40 Recharge naszpikowany jest nowoczesnymi technologiami, zaś pokładowy system Android Automotive OS pozwala na swobodny dostęp do aplikacji Google, takich jak Asystent Google lub Mapy Google. Dzięki temu wszystkie komendy możemy wykonywać głosowo. Cena elektryka od Volvo to 249 900 złotych za wersję podstawową oraz 267 600 złotych w przypadku wersji rozszerzonej.

Hybrydy typu plug-in, czyli najpopularniejsze hybrydy od Volvo

Samochody hybrydowe typu plug-in to swoiste ogniwo łączące tradycyjne silniki spalinowe z napędami elektrycznymi. Dzięki temu auta tego typu emitują znacznie mniej spalin i CO2, jednocześnie pozwalając na dynamiczną jazdę. Projektanci z Volvo wiedzą, że hybrydy typu plug-in to dziś najpopularniejsze samochody z napędem hybrydowym, dlatego też wszystkie najnowsze modele Volvo dostępne są właśnie w wersji hybrid plug-in: SUV-y XC40, XC60 i XC90, sedany S60 i S90 oraz kombi V60 i V90. Warto zaznaczyć, że samochody hybrydowe typu plug-in muszą być regularnie podłączane do ładowania, ponieważ jazda hybrydą z rozładowanymi akumulatorami mija się z celem. Dzięki specjalnemu okablowaniu samochód może być podłączony nawet pod zwykłe gniazdko garażowe 230V, aby naładować baterie. Jednym z głównych atutów modeli hybrid plug-in Volvo jest bardzo duża elastyczność, jeśli chodzi o sposób jazdy. To kierowca wybiera, jakim trybem chce jechać – jeżeli potrzebuje dynamicznej jazdy, włącza tryb power, zaś w przypadku porannych wyjazdów do pracy można przełączyć auto w tryb w pełni elektryczny. Możliwość wyboru rodzaju napędu sprawia, że hybrydy plug-in Volvo są idealnym przejściem pomiędzy tradycyjnymi silnikami spalinowymi a napędami elektrycznymi i świetnie sprawdzają się zarówno na trasie, jak i w jeździe po mieście.

Mild hybrid, czyli innowacyjne miękkie hybrydy od Volvo

Miękkie hybrydy stanowią dziś doskonały środek pomiędzy samochodem z tradycyjnym silnikiem a hybrydą typu plug-in. Mianem miękkiej hybrydy określane są samochody posiadające tradycyjny silnik spalinowy oraz niewielki silnik elektryczny, który zmniejsza emisję CO2 i wspomaga układ napędowy w najbardziej newralgicznych momentach. Wszystkie najnowsze modele Volvo dostępne są w wersjach mild hybrid. Warto dodać, że miękkie hybrydy zachowują swój dynamiczny charakter, zaś mały elektryczny silnik nie potrzebuje ładowania za pomocą kabla, ponieważ uzupełnianie energii odbywa się w trakcie jazdy.
Mild hybrid to idealne samochody do jazdy miejskiej, ponieważ niewielki silnik elektryczny pozwala zatrzymywać się i ruszać na napędzie elektrycznym. System pokładowy podczas zatrzymywania się na światłach już w momencie hamowania wyłącza silnik spalinowy i zwalnia na silniku elektrycznym. Następnie podczas ruszania także używany jest napęd elektryczny i dopiero po ruszeniu z miejsca system znów uruchamia silnik spalinowy. Dzięki temu stojąc w korku lub na światłach, miękka hybryda od Volvo nie emituje spalin i CO2, co przyczynia się do troski o środowisko, a także do zmniejszenia kosztów jazdy takim samochodem.

Podsumowując, najnowsze modele od Volvo to samochody naszpikowane nowoczesnymi technologiami, które charakteryzują się nie tylko ekologicznym i postępowym podejściem do motoryzacji, lecz także dbałością o bezpieczeństwo i komfort kierowcy oraz pasażerów.

 

 

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 884 70 05
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Autogala otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Autogala

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.