Jazda po zdrowie z Autogalą i Centrum Zdrowia Dziecka

Autogala wspiera Centrum Zdrowia Dziecka

 

Wszystko zaczęło się w październiku 2019 roku. W Centrum Zdrowia Dziecka zorganizowano akcję #autemnablok. Poszukiwani byli chętni darczyńcy, którzy przekażą dla małych pacjentów elektryczne, zdalnie sterowane samochody. Dzieci miały tymi autami dojeżdżać samodzielnie na blok operacyjny. Chciano w ten sposób zapewnić maluchom nieco atrakcji w smutnej, szpitalnej rzeczywistości i zniwelować stres związany z operacją i hospitalizacją.

 

 

Kiedy dowiedzieliśmy się o tej inicjatywie, nie wahaliśmy się ani chwili. Elektryczny model Volvo S90 został natychmiast przygotowany i już 28 października pojawił się w Centrum Zdrowia Dziecka, aby służyć najmniejszym pacjentom.

Wizyta w Centrum była okazją do wielu ciekawych i inspirujących spotkań i rozmów. Przesympatyczny zespół lekarzy i pielęgniarek z wyjątkową gościnnością pozwolił nam zajrzeć za kulisy ich ciężkiej, wymagającej, ale wspaniałej pracy.

Szczególne wrażenie zrobiły na nas odwiedziny na Oddziale Transplantacji Narządów. Pan Profesor Piotr Kaliciński, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów, i Pan Dyrektor Marek Migdał w przejmujący sposób opowiedzieli nam o codziennych wyzwaniach i ogromnych potrzebach całego zespołu ratującego życie dzieci.

Wspomniano wówczas nieśmiało, że jednym z dużych problemów jest brak odpowiednich środków transportu do przewozu zespołu transplantacyjnego i organów do przeszczepu. Zespół lekarzy i pielęgniarek transplantacyjnych pokonuje ogromne odległości przemieszczając się po całej Polsce, spędza wiele godzin w trasie, by po długiej i męczącej podróży wykonywać zabiegi przeszczepienia narządów. To niezwykle trudna i odpowiedzialna praca, która wymaga tak – wydawałoby się – prozaicznego wsparcia, jak duży, wygodny i bezpieczny samochód.

Przez następne dni wracaliśmy pamięcią do tamtej wizyty, która bardzo nas poruszyła. Dbałość o ludzkie zdrowie i życie to idea, która nam wszystkim jest bardzo bliska i przyświeca naszej codziennej pracy w marce Volvo.

Decyzja zapadła szybko: ci niezwykli ludzie zasługują na wsparcie. Jeżeli możemy coś zrobić, żeby ułatwić im codzienny trud ratowania życia małych pacjentów, to zrobimy to z największą dumą i radością.

Ostatniego dnia lutego tego roku do Centrum Zdrowia Dziecka przyjechało całkowicie nowe Volvo XC90, które będzie pełniło funkcję ambulansu na Oddziale Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka. Data przekazania auta nie była przypadkowa. Tego dnia szpital obchodził jubileusz 30-lecia pierwszego udanego przeszczepienia wątroby w Polsce.

Samochód został użyczony bezpłatnie na okres jednego roku z planem przedłużenia współpracy na kolejne lata. Zadbaliśmy o ubezpieczenie ambulansu, pokryjemy też wszelkie koszty eksploatacji auta (poza kosztami paliwa).

Volvo XC90 to flagowy model szwedzkiej marki reprezentujący segment dużych SUV-ów. To jeden z najbezpieczniejszych samochodów osobowych na świecie. Nie bez powodu to właśnie ten model, po konsultacjach z zespołem lekarzy i specjalistów od transportu, został wybrany jako najodpowiedniejszy dla potrzeb transplantologii dziecięcej.

Volvo XC90 jest jedynym modelem z tak dużą przestrzenią bagażową, który może w komfortowych i bezpiecznych warunkach przewieźć 5-osobowy zespół transplantacyjny (a w razie potrzeby nawet 7-osobowy) wraz z niezbędnym sprzętem medycznym i lodówkami przeznaczonymi na organy do przeszczepu.

 

Jesteśmy pewni, że Volvo XC90 będzie godnie pełniło swoją służbę i będzie niezawodnym członkiem zespołu transplantacyjnego Centrum Zdrowia Dziecka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz również