Naprawa szyby w samochodzie Volvo

Co warto wiedzieć?

szyba przednia volvo

5 faktów o szybach w samochodach Volvo, które musisz znać

Co łączy Matta Damona, Jennifer Lawrence i Schwarzeneggera? Z całą pewnością są to rozpoznawalni aktorzy. Ale to nie wszystko. Cała trójka jeździ Volvo XC90. Dlaczego? Truizmem byłoby powiedzieć, że  jednym z najważniejszych powodów wyboru Volvo jest bezpieczeństwo. Co do tego mają szyby?

Szyby Volvo od początku są projektowane z myślą o bezpieczeństwie

Już w latach 60. XX wieku Volvo wprowadziło do swoich aut pierwsze szyby laminowane. Składały się z dwóch warstw szkła połączonych folią PVB. To dzięki niej podczas wypadku rozbite kawałki pozostawały na folii, zamiast rozsypywać się wkoło i ranić kierowcę i pasażerów.

20 lat później pojawiły się  szyby przyciemniane. Chroniły przed nadmiernym nasłonecznieniem i ciekawskimi spojrzeniami.

W 2004 roku firma zaczęła stosować szyby z powłokami hydrofobowymi, które odprowadzają deszcz i zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń.

Tyle historia, a jak jest teraz? Szyby samochodowe Volvo nadal wytwarzane są przy pomocy najnowocześniejszych technologii i dostępne są w różnych wersjach.

Czego konkretnie możesz oczekiwać od szyb samochodowych Volvo

Żeby ich nie widzieć podczas jazdy… to prawda, ale również:

 

Niezawodności

Większość szyb Volvo składa się już nie z dwóch, a z kilku warstw szkła połączonych folią. Dzięki temu są bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na ekstremalne warunki atmosferyczne. Szyby Volvo testowane są w laboratoriach w temperaturach od -40°C do 60°C i poddawane testom wytrzymałościowym.

Ochrony przed słońcem

Specjalne szkło redukuje przenikanie promieni UV, co pozwala na ochronę skóry przed oparzeniami i zapobiega odbarwianiu się i uszkodzeniom wnętrza pojazdu.

Bezpieczeństwa

Szyby w samochodach Volvo są ściśle zintegrowane z systemami bezpieczeństwa. Na przykład szyby boczne wyposażone są w specjalne czujniki, które wykrywają uderzenia i reagują na nie, chroniąc kierowcę i pasażerów. Systemy takie jak City Safety i Lane Departure Warning wykorzystują kamery i czujniki zamontowane właśnie w szybach.

Dlaczego o szyby samochodowe należy dbać i  jak to robić

Według danych Insurance Institute for Highway Safety samochody Volvo i zamontowane w nich szyby uważane są za bezpieczne. Nie są znane dokładne statystyki dotyczące uszkodzeń szyb samochodowych, najczęściej jednak przyczyną są drobne odpryski i pęknięcia, do których zwykle dochodzi na autostradach lub nieodpowiednio utrzymanych drogach oraz podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Trudno uniknąć działania siły wyższej. Aby zapewnić wysoką ochronę kierowcy i pasażerów, warto jednak przestrzegać przynajmniej podstawowych zasad::

●     Unikaj używania ostrych przedmiotów, takich jak żyletki lub noże, aby usunąć zabrudzenia lub naklejki ze szkła.

●     Czyść szyby za pomocą specjalnego preparatu. Unikaj zwykłych środków do czyszczenia, które mogą pozostawić osad lub zarysować szkło. Niskiej jakości lub nieodpowiedni płyn do spryskiwaczy może powodować korozję wokół ramki szyby, co z kolei może prowadzić do wycieków lub pęknięć.

●     Używaj miękkiej ściereczki lub gąbki, która nie pozostawia włókien na szkle.

●     Unikaj mycia samochodu w pełnym słońcu lub w upalne dni – szyby mogą się przegrzać, a nawet pękać.

●     Dbaj, aby  podczas przewożenia dużych przedmiotów nie uderzać w szyby.

A jeśli już do uszkodzenia dojdzie, jak najszybciej skontaktuj się z profesjonalnym serwisem Volvo.

 

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego serwisu Volvo przy naprawie szyby?

Większość kierowców, którzy wymieniali szyby w aucie, wie, że samo pęknięcie szyby to dopiero początek, a proces wymiany szyby, zwłaszcza przedniej, to spora ingerencja w samochód: czujniki, tapicerkę, lusterko. Tylko profesjonalny serwis gwarantuje, że naprawa zostanie wykonana rzetelnie.

To naprawdę ważne, ponieważ umieszczone w pobliżu szyb systemy bezpieczeństwa, takie jak kamery, czujniki i radary, pozwalają na właściwe funkcjonowanie układów takich jak:

System ostrzegania przed kolizją

Ta technologia wykorzystuje radary i kamery zainstalowane w pobliżu przedniej szyby, aby wykryć inne pojazdy i przeszkody na drodze. Jeśli system wykryje zagrożenie kolizją, to kierowca otrzyma ostrzeżenie dźwiękowe i wizualne.

System automatycznego hamowania

Układ ten również korzysta z radaru i kamery, aby wykryć inne pojazdy i niebezpieczne przeszkody. Jeśli system wykryje zagrożenie kolizją i kierowca nie zareaguje, samochód automatycznie hamuje.

Asystent pasa ruchu

Wykorzystuje kamery zainstalowane na przedniej szybie i lusterkach bocznych, aby wykryć linie na drodze. Jeśli system wykryje, że samochód zjeżdża z pasa ruchu bez włączenia kierunkowskazu, to kierowca otrzyma ostrzeżenie dźwiękowe i wizualne.

Wszystkie te układy są kluczowe dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów, a ich właściwe funkcjonowanie może być zagrożone, jeśli naprawa szyb samochodowych nie zostanie wykonana prawidłowo.

 

Naprawa szyby w samochodzie Volvo

Decyzja zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj uszkodzenia, jego wielkość, położenie. Nie bez znaczenia są także indywidualne preferencje kierowcy oraz koszt.

W przypadku drobnych odprysków czy rys naprawa szyby w samochodzie Volvo jest zwykle wystarczająca. Polega na wypełnieniu pęknięcia specjalnym klejem, który utwardza się pod wpływem promieniowania UV. Jest szybka i stosunkowo tania, a po jej wykonaniu szyba odzyskuje swoją pierwotną wytrzymałość i przezierność.

Jeśli uszkodzenie jest duże lub znajduje się w centralnej części szyby, wymiana szyby jest zwykle bardziej wskazana. W przypadku kiedy uszkodzenie wpływa na funkcjonalność systemów bezpieczeństwa, wymiana szyby może być jedyną opcją.

W razie nawet niewielkich wątpliwości warto zwrócić się do eksperta. Technik pomoże w podjęciu decyzji, przeprowadzając wcześniej dokładną analizę wielkości i położenia uszkodzenia, rodzaju wady, stopnia zarysowania lub pęknięcia oraz wieku i stanu szyby.

 

Na koniec warto podkreślić, że szyby samochodowe to nie tylko estetyczny element, ale również kluczowa część wpływająca na funkcjonalność i bezpieczeństwo pojazdu, a decyzja o właściwym użytkowaniu, naprawie lub wymianie szyb jest równie ważna jak naprawa hamulców.

volvo v60 szyby

Skontaktuj się z naszym serwisem

Potrzebujesz naprawy lub wymiany szyby w swoim Volvo?

Karolina Matyszczyk
Asystentka serwisu
22 884 70 05
serwis@autogala.dealervolvo.pl

Monika Peła
Asystentka serwisu
22 884 70 05
serwis@autogala.dealervolvo.pl

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 884 70 05
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Autogala otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Autogala

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.