Serwis klimatyzacji w Volvo

deska rozdzielcza

Serwis klimatyzacji w Volvo

Klimatyzacja jest dziś w samochodach układem powszechnie spotykanym i zapewnia maksymalny poziom komfortu podczas upalnych dni. W sezonie letnim klimatyzacja działa praktycznie cały czas, dlatego jest to układ, który ulega częstym awariom, szczególnie jeżeli nie wykonuje się regularnych kontroli. Jak korzystać z klimatyzacji, w jaki sposób dbać o jej stan i dlaczego należy to robić?

Dlaczego regularna kontrola klimatyzacji jest tak istotna?

W zdecydowanej większości przypadków kierowcy decydują się na przegląd klimatyzacji dopiero wtedy, kiedy nie czuć już chłodnego powietrza z nawiewów. Jest to kardynalny błąd, który naraża kierowcę nie tylko na wyższe koszty naprawy, ale przede wszystkim na konsekwencje zdrowotne. Poprawnie działająca klimatyzacja wcale nie oznacza tego, że w całym układzie nie dochodzi do zmian, które w szybkim tempie mogą uniemożliwić schładzanie powietrza.

Co więcej, z powodów naturalnych w układzie klimatyzacji z czasem zaczynają pojawiać się liczne mikroorganizmy powodujące rozwój pleśni i grzybów. Pierwszym objawem takiego stanu rzeczy jest nieprzyjemny zapach wydobywający się zaraz po włączeniu nawiewów. Zapach ten to oczywiście objaw obecności mikroorganizmów, które pojawiły się w układzie klimatyzacji. Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się tego zapachu jest dokładne wyczyszczenie całego układu. Jak czyścić klimatyzację? Z pewnością w sprawdzonych i renomowanych miejscach, takich jak serwis Volvo.

Na czym polega przegląd klimatyzacji?

Mianem przeglądu klimatyzacji nazywa się szczegółową analizę wszystkich podzespołów układu klimatyzacji. Pozwala to na skuteczne zdiagnozowanie problemu i przystąpienie do jego rozwiązania. Test wydajności i efektywności klimatyzacji umożliwia zdefiniowanie usterki, ponieważ zanim czynnik chłodzący całkowicie zniknie z układu, to kierowca nie odczuwa żadnych oznak awarii. Dopiero brak chłodnego powietrza z nawiewów alarmuje o tym, że układ klimatyzacji nie działa poprawnie.

Warto w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że taki przegląd powinien być wykonywany w renomowanym serwisie, aby znalezione usterki zostały usunięte sprawnie i jednocześnie rzetelnie. Bardzo często zdarza się sytuacja, w której mechanicy proponują jedynie „nabicie” klimatyzacji, czyli uzupełnienie czynnika chłodzącego. Skuteczność takiej usługi jest porównywalna z nalewaniem wody do dziurawego garnka – czynnik chłodzący ucieknie z układu klimatyzacji tak samo szybko, jak za pierwszym razem.

To właśnie z tego powodu tak istotne jest, aby naprawą klimatyzacji zajmowali się wyłącznie zawodowcy, którzy znają się na rzeczy. W przypadku samochodów Volvo najlepszym miejscem do wykonywania regularnych przeglądów klimatyzacji i wszystkich bieżących napraw jest autoryzowany serwis Volvo.

Kiedy robić przegląd klimatyzacji?

Wyjazd do serwisu w momencie awarii klimatyzacji wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem, ponieważ nieszczelny układ klimatyzacji może być spowodowany awarią różnych części, takich jak chłodnica czy sprężarka. Dlatego też, aby zapobiec awaryjności tego układu, a także dużych wydatków z tym związanych, warto regularnie wykonywać przegląd klimatyzacji. Jeśli chodzi o częstotliwość, to najlepiej robić przegląd co najmniej raz do roku. Podczas takiej usługi warto wykonać specjalistyczne czyszczenie całego układu, które pozwala pozbyć się mikroorganizmów powodujących pleśń i grzyby. Wykonywanie regularnych kontroli i przeglądów układu klimatyzacji pozwala zapobiegać awariom, które prawie zawsze zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Jazda na wakacje z zepsutą klimatyzacją może być prawdziwym koszmarem podczas słonecznej pogody, dlatego wcześniejsza kontrola stanu klimatyzacji pozwala unikać takich nieprzyjemnych wydarzeń.

Dlaczego warto wykonywać przegląd klimatyzacji w serwisie Volvo?

Serwis Volvo oferuję usługę przeglądu klimatyzacji, dlatego wszyscy właściciele samochodów Volvo powinni wybierać właśnie taki sposób na sprawdzenie stanu swojej klimatyzacji. Technicy Volvo przechodzą regularne szkolenia, aby zawsze być na bieżąco z wszelkimi nowościami wprowadzanymi przez markę. W przypadku wykrycia usterki klimatyzacji w układzie montowane są wyłącznie oryginalne części zamienne, co zdecydowanie przekłada się na trwałość wykonanej naprawy. W przypadku układu klimatyzacji wszelkie zamienniki w zdecydowanym stopniu zwiększają ryzyko wystąpienia kolejnej awarii.

Co więcej, autoryzowane serwisy Volvo posiadają komputery z systemem VIDA. Dzięki temu możliwe jest wgranie najnowszego oprogramowania, zaś sama aktualizacja może znacząco zoptymalizować dokładność sterowania temperaturą wewnątrz samochodu, bez względu na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Specjalistyczne czyszczenie klimatyzacji, które może zostać wykonane podczas serwisu, skutecznie eliminuje pleśń i grzyby, które w naturalny sposób osiadają na podzespołach układu klimatyzacji, zaś cała usługa trwa zaledwie 20 minut.

Podsumowując, odpowiednie, regularne serwisowanie klimatyzacji pozwala na szybkie wykrycie jakichkolwiek usterek i wad całego układu. Dzięki temu powietrze wychodzące z nawiewów jest zawsze przyjemnie chłodne. Co więcej, aby było ono także zawsze krystalicznie czyste, warto systematycznie czyścić klimatyzację. Powietrze wdychane przez kierowcę i jego pasażerów będzie wówczas nie tylko schłodzone, ale także bezpieczne dla zdrowia.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 884 70 05
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Autogala otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Autogala

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.