Test Volvo XC40 T5 Plug-in Hybrid

volvo xc40

Test Volvo XC40 T5 Plug-in Hybrid

Volvo XC40 T5 Plug-in Hybrid z serii Recharge. To model stworzony w trosce o planetę i z myślą o miejskim stylu życia. Ciesz się nieograniczonymi możliwościami, dzięki silnikowi hybrydowemu typu Plug-in. Podczas jazdy po mieście możesz podróżować w pełni elektrycznym samochodem w trybie Pure, tym samym nie emitując żadnych spalin. Poza miastem możesz korzystać z połączenia silnika elektrycznego i spalinowego w trybie Hybrid i cieszyć się niskim zużyciem paliwa oraz wysokimi osiągami. Zobacz nasz krótki filmowy test Volvo XC40 T5 Plug-in.

Coraz większe zainteresowanie miejskimi SUV-ami spowodowane jest przede wszystkim ich wszechstronnym charakterem. Volvo XC40 T5 Plug-in Hybrid jest doskonałym przykładem takiego miejskiego SUV-a. Jego osiągi, bogato wyposażone wnętrze i innowacyjne rozwiązania technologiczne sprawiają, że doskonale sprawdza się zarówno w miejskiej dżungli, jak i w trasie. Połączenie spalinowego silnika z elektryczną jednostką napędową pozwala na szerokie spektrum dynamiki jazdy.

Czym jeszcze może zaskoczyć Volvo XC40 2022?

Napęd Volvo XC40 T5 Plug-in Hybrid – stworzony z myślą o planecie 

Transformacja motoryzacji spalinowej w pełni elektryczną trwa. Samochody hybrydowe są swoistym pomostem pomiędzy silnikami spalinowymi a elektrycznymi. Nowe Volvo XC40 T5 w wersji hybrydowej typu plug-in zostało wyposażone w spalinowy silnik o mocy 180 KM, a także elektryczną jednostkę napędową dysponującą mocą 82 KM. Łączna moc układu napędowego to 262 KM, co doskonale czuć podczas jazdy tym modelem. Dzięki połączeniu elektrycznego i spalinowego silnika XC40 może jeździć zarówno dynamicznie, jak i ekonomicznie.

Jeżeli chodzi o spalanie w Volvo XC40, to jest ono zaskakująco niskie (2-2,4 l/100 km) ze względu na hybrydowy układ napędowy. Elektryczny silnik o zasięgu 56 kilometrów to doskonałe rozwiązanie do ekonomicznej jazdy po mieście. W trybie pure electric samochód porusza się niezwykle cicho i płynnie, dlatego w przypadku jazdy miejskiej zasięg 56 kilometrów na silniku elektrycznym spokojnie wystarcza na codzienne dojazdy do pracy. Akumulatory litowo-jonowe w hybrydzie typu plug-in powinny być regularnie doładowywane. Można to robić na stacjach ładowania, a nawet za pomocą zwykłego, standardowego gniazdka w garażu. Jednocześnie należy zaznaczyć, że w trakcie jazdy na silniku spalinowym także następuje ładowanie akumulatorów.

Volvo XC40 – SUV zaprojektowany do jazdy miejskiej

Miejskie SUV-y muszą charakteryzować się bardzo przemyślaną konstrukcją, zarówno jeśli chodzi o gabaryty, jak i osiągi. Warto podkreślić, że projektanci Volvo bardzo poważnie podchodzą do ergonomii karoserii, co doskonale widoczne jest na przykładzie modelu XC40. Ten kompaktowy SUV zapewnia dużą ilość miejsca, przy jednocześnie opływowych kształtach karoserii. Wymiary Volvo XC40 to:

•  1652 mm – wysokość,

•  4425 mm – długość,

•  1863 mm – szerokość (z lusterkami 2034 mm),

•  2702 mm – rozstaw osi,

•  1601 mm – rozstaw kół przednich,

•  1626 mm – rozstaw kół tylnych,

• 11,4 m – średnica zawracania.

Wysoka moc układu napędowego (262 KM) oraz aerodynamiczny kształt całego nadwozia sprawiają, że samochód przyspiesza do 100 km/h w 8,5 sekundy. Prędkość maksymalna została zablokowana na 180 km/h ze względów bezpieczeństwa, choć oczywiście moc całego układu pozwalałaby teoretycznie na osiąganie jeszcze większych prędkości.

Wyposażenie, które pozwala na maksymalny komfort podczas jazdy

Volvo XC40 T5 Plug-in Hybrid to samochód zapewniający kierowcy najwyższy poziom komfortu, ze względu na szereg innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Na pierwszym miejscu jest oczywiście system Automotive Android OS, w który wyposażony został model XC40. Oprogramowanie to ma zapewnić kierowcy nie tylko potrzebne informacje w trakcie jazdy, ale także rozrywkę.

Pełna integracja z usługami Google sprawia, że w Volvo XC40 T5 Plug-in Hybrid dostępny jest asystent Google. Za jego sprawą możliwe jest głosowe wydawanie komend, co jeszcze chwilę temu było jedynie futurystyczną fantazją. Asystent Google pozwala na kontrolowanie wszystkich najważniejszych aspektów podczas jazdy samochodem, ponieważ za pomocą prostych komend zaczynających się od „hej Google” możemy zwiększyć temperaturę wewnątrz samochodu, włączyć ulubioną playlistę na Spotify czy wyszukać drogę do najbliższej restauracji lub stacji ładowania.

Jakie aplikacje i usługi Google są wbudowane w XC40? Otóż wśród podstawowych aplikacji i usług jest oczywiście asystent Google, Google Maps oraz sklep Google Play. Warto podkreślić, że dzięki oprogramowaniu Automotive Android OS możliwe jest instalowanie różnych aplikacji dostępnych w sklepie Google Play, takich jak Spotify czy Google Play Books.

Doskonały miejski SUV w atrakcyjnej cenie!

Model XC40 T5 Plug-in Hybrid dostępny jest w trzech wersjach, które różnią się od siebie pakietem wyposażenia i oczywiście ceną. Cena Volvo XC40 w wersji Core, czyli podstawowej, zaczyna się od 213 400 zł i zawiera w sobie nawigację (Google Maps), integrację ze smartfonem za sprawą Automotive OS, dwustrefowy system klimatyzacji, felgi o średnicy 18 cali, bezprzewodowe ładowanie smartfona, środkowy podłokietnik przedni, system audio High Performance, tapicerkę tekstylną premium, najwyższą wersję oświetlenia, system bezkluczykowy i automatyczną skrzynię biegów.

Wersja Plus Bright oprócz pakietu wyposażenia z Core dodaje także regulowany elektrycznie fotel kierowcy, przedni i tylny układ wspomagania parkowania, Cleanzone z filtrem powietrza, kamerę cofania, podgrzewane przednie siedzenia i podgrzewaną kierownicę, jasne i chromowane detale oraz system audio Harman Kardon. Cena wersji Plus Bright zaczyna się od 226 400 zł. Jej przeciwieństwem pod względem kolorystyki jest wersja Plus Dark, która zawiera wszystkie elementy wersji Bright z wyjątkiem czarnych i lśniących detali. Cena wersji Plus Dark zaczyna się od 228 400 zł.

Podsumowując, Volvo XC40 T5 Plug-in Hybrid to SUV, który doskonale sprawdza się zarówno w mieście, jak i na trasie. Dwie jednostki napędowe zapewniają moc i możliwość ekonomicznej jazdy, zaś bogaty pakiet wyposażenia (nawet w wersji Core) zapewnia maksymalny poziom komfortu. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak model ten sprawdza się w praktyce, to zapraszamy na test Volvo XC40 znajdujący się na naszym kanale YouTube!

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 884 70 05
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Autogala otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Autogala

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.