Volvo XC60 Recharge

volvo xc60 recharge

Volvo XC60 Recharge

Hybrydy typu plug-in wiodą obecnie prym na rynku, ponieważ są po prostu niezwykle praktyczne. Zmniejszone zapotrzebowanie na tradycyjne paliwo sprawia, że samochody te emitują małe ilości spalin. Jeśli chodzi o modele Volvo, to XC60 Recharge jest szczególnie popularny ze względu na swoje osiągi, komfort użytkowania i wykorzystane w nim technologie. Czym wyróżnia się ten najlepszy średniej wielkości SUV o napędzie hybrydowym?

Napęd hybrydowy typu plug-in, czyli ekologia i wolność

Na samym początku warto wspomnieć w kilku zdaniach o napędzie XC60 Recharge. Połączenie silnika spalinowego z elektrycznym pozwoliło na osiągnięcie pełnej niezależności i wolności wyboru, ponieważ to kierowca decyduje, który tryb uruchomi. Co więcej, XC60 wyposażone jest w najnowszy układ hybrydowy od Volvo, który zapewnia wysoką moc oraz jeszcze większy zasięg w trybie elektrycznym. Przekłada się to oczywiście także na zmniejszone zużycie paliwa i jednocześnie mniejszą emisję spalin. W trybie w pełni elektrycznym możliwe jest przejechanie nawet do 79 kilometrów, przy maksymalnie naładowanych akumulatorach. A to wszystko za sprawą najnowszych trzywarstwowych baterii, które mają o 60% większą gęstość energetyczną niż wcześniej, przy zachowaniu takich samych rozmiarów.

W przypadku spalania i ekonomii jazdy bardzo istotnym czynnikiem jest także funkcja jazdy przy użyciu jednego pedału. W najnowszym Volvo XC60 Recharge funkcja ta została mocno zoptymalizowana, aby możliwa była płynna i zelektryfikowana jazda, podczas której nie ma konieczności częstego naciskania pedału hamulca.

Bardziej inteligentne XC60, czyli wybudowane usługi Google na pokładzie

Model XC60 Recharge jest samochodem, który został wyposażony w innowacyjny system operacyjny Android Automotive. Dzięki temu samochód staje się naprawdę inteligentny – może zostać w pełni połączony z naszym smartfonem, także na poziomie aplikacji. Skoro o tym mowa, to warto wymienić, jakie aplikacje Google są wbudowane w XC60 Recharge. W luksusowym SUV-ie od Volvo znajdziemy:

o   Google Maps,

o   Asystent Google,

o   Sklep Google Play.

Mapy Google zapewniają precyzyjną nawigację w czasie rzeczywistym, dzięki czemu każda dłuższa podróż czy poszukiwanie konkretnych miejsc w mieście jest komfortowe i bezstresowe. Co ciekawe, w połączeniu z Asystentem Google Mapy stają się w pełni interaktywne i sterowane za pomocą głosu. Wystarczy bowiem powiedzieć „Hej Google, znajdź najbliższe stacje ładowania” i system sam wyszuka najbliższe naszej lokalizacji stacje. Asystent Google to także możliwość całkowitego sterowania funkcjami auta bez użycia rąk, dzięki czemu za pomocą komend głosowych możemy zwiększyć temperaturę ogrzewania czy włączyć muzykę.

Wbudowana usługa sklepu Google Play pozwala na ściąganie i instalowanie różnego rodzaju aplikacji, takich jak chociażby Spotify, czyli popularna aplikacja do streamingu muzyki. Google Play pozwala na pozostanie w kontakcie ze swoim cyfrowym światem znanym ze smartfonów, dlatego też Android Automotive OS to wyróżnik samochodów przyszłości.

Najwyższa jakość multimediów i dźwięku, czyli standard Volvo

Marka Volvo kojarzona jest z najwyższą jakością, nie tylko jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale także wyposażenie aut. Maksymalnie intuicyjny interfejs systemu Android Automotive OS pozwala na łatwe i szybkie korzystanie z aplikacji Google, co przekłada się na komfort podróży. Co więcej, asystent Google umożliwi sterowanie za pomocą głosu. Skoro o dźwięku mowa, to nie można przeoczyć niezwykle ważnej kwestii, jaką jest udźwiękowienie najnowszego XC60 Recharge.

System dźwiękowy Bowers & Wilkins sprawia, że samochód staje się jeżdżącym studiem muzycznym, ponieważ dźwięk wydobywający się z tego high-endowego systemu poważany jest nawet przez największych melomanów. Warto podkreślić, że system Bowers & Wilkins jest jednym z opcjonalnych elementów wyposażenia XC60 Recharge, jednakże ze względu na swoją światową jakość opcja ta jest szczególnie często wybierana.

Szerokie możliwości wyboru, czyli wersje wyposażenia XC60 Recharge

Wybierając najnowszy XC60 Recharge, można zdecydować się na jedną z pięciu różnych wersji wyposażenia. Dzięki temu samochód jest idealnie dopasowany do preferencji swojego właściciela – pod uwagę brane są wszystkie detale, ponieważ w Volvo przywiązuje się uwagę nawet do najdrobniejszych szczegółów.

→  XC60 Core to wersja podstawowa, która zawiera w sobie wiele elementów, które zazwyczaj kojarzone są z wersjami rozszerzonymi. Podparcie odcinka lędźwiowego, reflektory LED, dwustrefowa klimatyzacja, układ monitorowania pasa ruchu Cleanzone z filtrem powietrza, łącze Bluetooth, usługi Google, tylny i przedni układ wspomagania parkowania, kamera cofania, 18-calowe felgi, usługi Google, system bezkluczykowy. Cena wersji Core zaczyna się od 266 900 zł.

→  XC60 Plus Bright w porównaniu do Core zawiera dodatkowo regulowany elektrycznie fotel kierowcy i pasażera, najwyższą wersję oświetlenia wnętrza, jasne i chromowane detale karoserii i wnętrza samochodu, 19-calowe felgi oraz skórzaną tapicerkę. Za wersję Plus Bright trzeba zapłacić od 284 900 zł wzwyż.

→  XC60 Plus Dark zawiera wszystko co Core i Plus Bright z tym wyjątkiem, że detale karoserii i wnętrza mają czarny i błyszczący kolor. Cena tej wersji zaczyna się od 287 900 zł.

→  Wersje XC60 Ultimate Black oraz XC60 Ultimate Bright to najwyższy poziom wyposażenia, ponieważ w porównaniu do wersji Plus dodatkowo otrzymuje się wyświetlacz przezierny, adaptacyjny tempomat, Pilot Assist, BLIS, układ ostrzegania o kolizjach tylnych, 20-calowe felgi, klimatyzację czterosferową, reflektory Full-LED, system audio Harman Kardon, deskę rozdzielczą obszytą skórą oraz jasne lub ciemnie detale karoserii i wnętrza. Cena wersji Ultimate Bright zaczyna się od 329 900 zł, zaś w przypadku wersji Ultimate Dark jest to 332 900 zł.

→  Warto podkreślić, że ostatnią opcją jest Polestar Engineered, czyli wersja z tuningiem fabrycznym. W cenę 348 900 zł wkomponowane zostało takie dodatkowe wyposażenie, jak 21-calowe felgi, elektryczny i skórzany fotel kierowcy, sportowa skórzana kierownica i dźwignia zmiany biegów, dwustrefowa klimatyzacja, BLIS, reflektory LED, tylny układ wspomagania parkowania, kute felgi i hamulce Brembo oraz zawieszenie Öhlins.

Podsumowując, XC60 Recharge jest najlepszym SUV-em średniej wielkości, ponieważ łączy w sobie dynamikę i ekologię. Potężny hybrydowy napęd daje ogrom możliwości i dużą elastyczność. Wiele bogatych pakietów wyposażenia pozwala dostosować tego luksusowego SUV-a pod swoje osobiste preferencje, lecz jedno pozostaje niezmienne – wysoka jakość wykończenia i maksymalne bezpieczeństwo marki Volvo.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 884 70 05
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Autogala otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Autogala

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.