Test Volvo XC90 T8 Plug-in Hybrid

volvo xc90

Test Volvo XC90 T8 Plug-in

Volvo XC90 T8 Plug-in Hybrid.

Model XC90 T8 jest kwintesencją idei samochodu hybrydowego, który ma być pomostem między paliwem a elektrycznością. Osiągi tego modelu, komfort jazdy, napęd hybrydowy typu plug-in oraz precyzja wykonania dokładnie ukazują kunszt projektantów Volvo. Dlaczego Volvo XC90 T8 to idealny przykład na to, w jaki sposób połączyć tradycyjną motoryzację z wizją elektrycznej motoryzacji przyszłości?

Napęd, który zapewnia moc i gwarantuje ekologiczność

Elektryfikacja branży motoryzacyjnej budzi u niektórych kierowców duże obawy. Zanim jednak całkowicie przesiądziemy się do samochodów napędzanych silnikami elektrycznymi, warto zwrócić uwagę na najlepszą możliwą formę przejścia z motoryzacji przeszłości do motoryzacji przyszłości, czyli hybrydy typu plug-in.

Skandynawska marka Volvo znana jest z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań do swoich samochodów. Dlatego model XC90 T8 jest idealnym przykładem połączenia silnika spalinowego z elektryczną jednostką napędową. Wchodząc głębiej w technikalia, możemy dowiedzieć się, że XC90 T8 jest połączeniem 303-konnego silnika spalinowego i 89-konnego silnika elektrycznego. Fuzja ta daje 390 KM mocy w całym układzie. Możliwość swobodnego przełączania pomiędzy silnikiem spalinowym i elektrycznym pozwala na precyzyjny wybór konkretnego rodzaju napędu do konkretnej trasy. Podróż w mieście będzie znacznie bardziej komfortowa z użyciem cichego silnika elektrycznego (moc dostarczana jest w 100% na oś tylną), zaś na dłuższe trasy doskonale nadaje się spalinowa jednostka napędowa.

Imponujące jest także średnie zużycie paliwa przez Volvo XC90 T8, ponieważ wynosi ono od 2,7 do 3,4 l/100 km. Warto jednak podkreślić, że przy ekonomicznej jeździe i częstych doładowaniach energią elektryczną można spokojnie zejść do około 1 l/100 km, co jest wręcz idealnym wynikiem, jeśli chodzi o spalanie.

Przełączanie pomiędzy jazdą na silniku elektrycznym, a jazdą na silniku spalinowym jest bardzo intuicyjne, dzięki czemu możemy dostosować rodzaj napędu do aktualnego charakteru naszej jazdy. Warto podkreślić, że istnieje także opcja ładowania silnika elektrycznego podczas jazdy na silniku spalinowym. Dzięki temu w długich trasach możliwe jest przejechanie ponad 50 km na silniku elektrycznym, nawet jeśli rozładowaliśmy go w trakcie jazdy po mieście.

Najnowsze technologie, czyli samochód naszpikowany innowacyjnymi rozwiązaniami

Napęd hybrydowy typu plug-in to oczywiście nie jedyne innowacyjne rozwiązania w modelu XC90 T8, ponieważ ten samochód jest kwintesencją bezpieczeństwa i komfortu kierowcy. Adaptacyjny tempomat pozwala na wygodę podróżowania zarówno w ruchu miejskim, jak i na trasie. Samochód wówczas sam będzie pilnował tego, aby jechać zadaną prędkością. Co więcej, kiedy na trasie zbliżymy się do samochodu, który jedzie wolniej, to samochód automatycznie dostosuje prędkość do auta przed sobą, zaś w momencie zjechania takiego samochodu na boczny pas tempomat z powrotem dopasuje szybkość jazdy samochodu do wcześniej zadanej prędkości. Jest to rozwiązanie niebywale wygodne i przede wszystkim bezpieczne.

Skoro mowa o dalekich podróżach, to nie sposób nie wspomnieć o specjalnie zaprojektowanych fotelach w modelu XC90 T8. Fotele te powstały we współpracy z zespołem ortopedów, aby kształt był w maksymalny sposób dopasowany do krzywizny ludzkiego kręgosłupa. Kształt, sylwetka oraz szeroki zakres regulacji pozwalają na dostosowanie fotela do każdego kierowcy, bez względu na gabaryty. Długa podróż autostradą lub drogą ekspresową może przebiegać jeszcze bardziej komfortowo ze względu na zamontowany system masażu w fotelach przednich. Możliwe jest dostosowanie odcinka kręgosłupa, który ma być masowany, dzięki czemu podróżowanie Volvo XC90 T8 to najwyższy poziom wygody i komfortu.

Warto podkreślić, że samochód ten naszpikowany jest wszystkimi systemami bezpieczeństwa, jakie zostały wymyślone przez markę Volvo. Automatyczne hamowanie przed przeszkodami (duże zwierzęta, piesi), monitoring martwego pola wraz z aktywnym systemem Cross Traffic Alert, utrzymanie w pasie ruchu, opcja odczytywania znaków drogowych z możliwością ostrzeżenia o przekraczaniu dozwolonej prędkości, a także duża ilość systemów biernych, których zadaniem jest ciągła troska o bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów, szczególnie podczas poważnych zdarzeń drogowych.

Najwyższa jakość materiałów – kwintesencja marki Volvo

Precyzja wykonania, najwyższa jakość materiałów oraz innowacyjne technologie wprowadzające maksymalny poziom bezpieczeństwa to symbole, z którymi kojarzona jest marka Volvo. Model XC90 T8 jest doskonałym odzwierciedleniem idei szwedzkiego producenta, ponieważ samochód wyprodukowany jest z materiałów o najwyższej jakości.

Do wykończenia XC90 T8 zostały użyte materiały premium, co dokładnie widać na przykładzie deski rozdzielczej – wszystko, co wygląda na drewno, jest prawdziwym drewnem, całość deski rozdzielczej została obszyta materiałem Benova, zaś elementy o wyglądzie aluminium to prawdziwe aluminium. Wysoka jakość to dewiza marki Volvo, co doskonale widać już przy pierwszym dotknięciu multimedialnej kierownicy, dzięki której możliwe jest sterowanie wszystkimi najważniejszymi parametrami jazdy. Główny ekran dotykowy pozwala na kontrolowanie trybu jazdy, nawiewów, nawigacji, odtwarzania muzyki czy radia. Warto podkreślić, że ekran ten może być także z powodzeniem obsługiwany w rękawiczkach.

Skoro jesteśmy już przy muzyce, to na wielką uwagę zasługuje fenomenalny system audio, renomowanej marki Bowers&Wilkins. System ten został opracowany specjalnie dla modelu XC90 i umożliwia symulację dźwięku przestrzennego – możemy słuchać muzyki jak w klubie jazzowym lub w szwedzkiej filharmonii.

Volvo XC90 T8 to maksymalny komfort jazdy i wygoda podczas podróży

Pneumatyczne zawieszenie pozwala na eliminację odczuwania nierówności drogi, dzięki czemu nawet podczas jazdy po polnej i nierównej drodze komfort prowadzenia samochodu jest wręcz niezmienny. Warto podkreślić, iż pneumatyczne zawieszenie daje także wiele innych możliwości, jak np. funkcja komfortowego wsiadania i wysiadania z samochodu. Funkcja ta jest szczególnie przydatna i wygodna dla osób o niższym wzroście. Kolejną z funkcji, które oferuje pneumatycznie zawieszenie XC90 T8, jest obniżenie krawędzi załadunkowej, dzięki czemu zapakowanie toreb i siatek z zakupami do bagażnika będzie bardziej komfortowe.

Podsumowując, model XC90 T8 to idealny samochód do jazdy w trasie i po mieście ze względu na swój napęd hybrydowy typu plug-in. Mnogość innowacyjnych rozwiązań technologicznych sprawia, iż samochód ten jest bardzo bezpieczny, a także zapewnia najwyższy poziom komfortu i wygody podczas podróży.

 

 

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 884 70 05
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Autogala otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Autogala

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.