Ambulans Volvo XC90 – pytania i odpowiedzi

ambulans volvo xc90 przed centrum zdrowia dziecka

Do Centrum Zdrowia Dziecka trafiło nowe Volvo XC90.

To wyjątkowe auto pełni funkcję ambulansu na Oddziale Transplantacji Narządów do przewozu zespołu transplantacyjnego i organów do przeszczepu.

Z wielką dumą podaliśmy do publicznej wiadomości informacje o rozpoczęciu współpracy z Centrum Zdrowia Dziecka i naszym wsparciu dla tej szczególnej dziedziny medycyny, jaką jest dziecięca transplantologia.

Usłyszeliśmy i przeczytaliśmy wiele wspaniałych słów poparcia, gratulacji i wyrazów uznania dla naszej wspólnej inicjatywy, za które razem z Centrum Zdrowia Dziecka serdecznie dziękujemy.

Przy tej okazji wyraziliście również zainteresowanie szczegółami dotyczącymi samochodu, a także pracy i potrzeb zespołu transplantacyjnego.

Postanowiliśmy odpowiedzieć tutaj na najczęściej powtarzające się pytania i komentarze.

To zainteresowanie jest dla nas zupełnie zrozumiałe – większość z nas nie miała okazji zetknąć się bliżej z tą tematyką. Nasza wiedza dotycząca transplantologii do tej pory również była znikoma. Spotkanie wyjątkowych ludzi z Centrum i nieco bliższe poznanie ich pracy i codziennych problemów zmieniło naszą perspektywę i wiele nas nauczyło.

 

„Koszt tego auta to 3 lub 4 samochody średniej klasy, spełniające tę samą funkcję”.

„A nie lepiej było dać 3 mniejsze i tańsze samochody, zamiast jednego? Trzy razy więcej pomocy”.

Wybór modelu Volvo XC90 nie był przypadkowy. Był poprzedzony konsultacjami z lekarzami i specjalistami od transportu z Centrum Zdrowia Dziecka. Zaufaliśmy ludziom, którym postanowiliśmy pomóc – oni najlepiej wiedzą, czego potrzebują. I to właśnie decyzja o przekazaniu Volvo XC90 najlepiej odpowiadała potrzebom zespołu szpitala – nie wynikała z naszych wyobrażeń lub chęci promocji akurat tego modelu. Rozumiemy, że może nasuwać się taka myśl, że trzy samochody byłyby lepsze niż jeden, jednak nie w tym przypadku. Inne modele byłyby po prostu nieprzydatne i nie mogłyby spełniać swojej funkcji. Model XC90 jest jedynym z tak dużą przestrzenią bagażową, która może pomieścić cały potrzebny sprzęt (lodówki do transportu organów i kontener z instrumentami medycznymi). Pod uwagę wzięliśmy również komfort podróży i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zespół transplantacyjny wykonuje bardzo wymagającą i odpowiedzialną pracę. Pokonuje samochodem bardzo długie trasy – nawet 1200 km podczas jednej procedury. Podróż może więc trwać nawet do 20 godzin, po których lekarze muszą być w jak najlepszej formie, aby wykonać zabieg przeszczepu. Zwykle zespół, który jedzie pobrać lub/i wszczepić organy, składa się z 5 osób – w wyjątkowych sytuacjach może być potrzeba wykorzystania nawet 7 miejsc, którymi model XC90 dysponuje, jako jedyny z naszej oferty. Dlatego Volvo XC90 jest najlepszym i najodpowiedniejszym samochodem, jaki mogliśmy przekazać dla potrzeb transplantologii, aby skutecznie wspierać ratowanie zdrowia i życia małych pacjentów.

 

„Jak to wygląda wewnątrz? Jest jakoś zmodyfikowany od podstawowej wersji?”

Samochód, aby mógł pełnić funkcję ambulansu, czyli samochodu uprzywilejowanego, musiał być poddany niewielkim modyfikacjom. Polegały one na montażu sygnalizacji świetlno-dźwiękowej oraz odpowiednim oznakowaniu. Wewnątrz żadne zmiany nie były konieczne. Samochód wygląda dokładnie tak samo, jak każdy inny model.

 

„Jaki jest silnik w tym samochodzie?”

Volvo XC90 przekazane do Centrum Zdrowia Dziecka jest wyposażone w silnik B5 Mild Hybrid (235 KM + 14 KM) – połączenie diesla z silnikiem elektrycznym. Posiada automatyczną skrzynię biegów. Wersja wyposażenia – Inscription.

 

 „Lepiej by było dać pieniądze na remont”.

Centrum Zdrowia Dziecka to szpital, który ma ogromne potrzeby. Bardzo byśmy chcieli zaspokoić je wszystkie. Zrobiliśmy to, co jako firma motoryzacyjna mogliśmy zrobić najlepiej. Odpowiedzieliśmy za zapotrzebowanie związane ze środkiem transportu, bo z taką prośbą zwróciła się do nas dyrekcja szpitala.

Skuteczne ratowanie życia dzieci to nasza wspólna odpowiedzialność. Zachęcamy do każdego, choćby najdrobniejszego, zaangażowania na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Ci wspaniali ludzie będą wdzięczni za każdy gest i każde wsparcie.

 

„Klienci zapłacili  za samochody i serwis, a dealer jest dumny”.

Tak, jesteśmy dumni. I tak, to wszystko dzięki naszym klientom, przyjaciołom, sympatykom. Wszystkim tym, którzy zaufali marce Volvo i nam, jako dealerowi i serwisowi. Bardzo dziękujemy i będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, żeby na to zaufanie zasługiwać każdego dnia. A potem oddawać choć część tego, co mamy, osobom potrzebującym.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 884 70 05
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Autogala otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Autogala

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, min. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informacjęo treściach, jakich poszukują uzytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PERSONALIZACJA REKLAM

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

review