Używane Volvo XC60

Czy warto, jaki silnik, gdzie kupić

volvo xc60 selekt

Używane Volvo XC60 – czy warto, jaki silnik, czy jest drogie w utrzymaniu, gdzie kupić?

Zakup używanego samochodu jest dla wielu kierowców ekonomicznym sposobem wymiany swojego dotychczasowego auta na inny model. Rynek samochodów z drugiej ręki jest dziś na tyle rozbudowany, że potencjalni kupcy mogą do woli przebierać w kolejnych modelach i markach. Choć na rynku dostępna jest spora liczba samochodów używanych, to niektóre z nich cieszą się zdecydowanie większą popularnością od innych. Świetnym tego przykładem jest istna perła w ofercie Volvo, czyli model XC60.

Ten model bardzo często wyszukiwany jest przez kierowców, którzy chcą kupić trwałe, sprawdzone auto typu SUV. Warto dodać, że modele XC60 stale trzymają swoją cenę, co pokazuje, że zdecydowanie są to samochody ponadczasowe. Czym kierować się przy wyborze Volvo XC60? Na jakie szczegóły zwracać uwagę i gdzie kupować takie auto, aby było ono w pełni sprawne i warte swojej ceny? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Volvo XC60, czyli ponadczasowy klasyk

Niektóre modele samochodów obecne są na rynku od lat i stale cieszą się ogromnym zainteresowaniem kierowców. Takie auta muszą wyróżniać się jakością, komfortem prowadzenia czy wysoką kulturą pracy silnika, aby kierowcy po prostu je pokochali. Do takich kultowych modeli z pewnością należy Volvo XC60, które produkowane jest nieprzerwanie od 2008 roku. W ciągu tych już ponad 15 lat model XC60 doczekał się dwóch generacji i licznych wersji silnikowych. Dzięki temu na rynku aut z drugiej ręki kierowcy mogą dowolnie przebierać pośród różnych jednostek napędowych i wersji wyposażenia.

Dlaczego XC60 jest kultowe? Przede wszystkim to zasługa niezawodnych podzespołów, ikonicznego designu, a także doskonałej trwałości tego modelu. Z tego też powodu nawet 15-letnie modele XC60 nadal trzymają swoją cenę na rynku aut używanych. Według wielu miłośników i znawców motoryzacji XC60 jest jednym z najpopularniejszych samochodów typu SUV w Polsce.

Silniki w XC60 – który jest najlepszy?

Nie da się ukryć, że podczas wyboru samochodu używanego trzeba być bardzo ostrożnym. Ta wzmożona ostrożność dotyczy nie tylko jakości danego samochodu, ale też wyboru odpowiedniej wersji konkretnego modelu. Kluczowym elementem każdego używanego samochodu jest jego silnik, od którego zależy nie tylko dynamika jazdy, ale także ekonomia podróżowania.

W przypadku Volvo XC60 do wyboru są dwie generacje, w których łącznie znajduje się kilkanaście wersji z różnymi jednostkami napędowymi. W I generacji zdecydowanie dominowały silniki wysokoprężne.

W przypadku II generacji modelu XC60 sytuacja jest o wiele bardziej złożona, gdyż generacja ta wprowadziła model w świat samochodów hybrydowych. Volvo XC60 II dostępne jest z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi (diesel) oraz hybrydowymi układami napędowymi (miękka hybryda oraz typu plug-in).

Jak drogie w utrzymaniu jest Volvo XC60?

Jeśli chodzi o koszty utrzymania Volvo XC60, to zależą one od wielu różnych czynników. Ekonomia jazdy jest zdecydowanie na plus, szczególnie w przypadku modeli hybrydowych. Przy pełnym naładowaniu elektrycznego silnika w hybrydowym układzie napędowym typu plug-in można przejechać nawet 50 km tylko na prądzie. Modele hybrydowe są ekonomiczne i charakteryzują się niskim spalaniem, mimo wysokiej mocy całego układu (nawet 390 KM w przypadku T8 Plug-in Hybrid).

Jeśli chodzi o części zamienne i serwisowanie, to autoryzowane serwisy, z których usług zdecydowanie warto korzystać (dlaczego – opisujemy w tym artykule), oferują szereg profitów dla właścicieli samochodów 4-letnich i starszych: rabaty na części i usługi oraz dożywotnią gwarancję na części zamienne.

Gdzie kupić używane Volvo XC60?

Choć rynek samochodów używanych przepełniony jest modelami XC60 z drugiej ręki, to należy mocno uważać na podejrzanie atrakcyjne oferty komisów i prywatnych handlarzy. Najlepszym sposobem na zakup XC60 jest program Volvo Selekt. Ten autorski program Volvo ma jeden podstawowy cel – umożliwienie kierowcom zakupu używanego Volvo, które będzie wyróżniało się maksymalną jakością.

Kupując używany model XC60 w programie Volvo Selekt masz pewność, że w Twoje ręce trafia auto będące kwintesencją jakości skandynawskiej motoryzacji. Każdy model, który trafia pod skrzydła Volvo Selekt, zostaje bardzo restrykcyjnie sprawdzony pod kątem wszelkich niedoskonałości. W procesie obejmującym aż 100 różnych punktów wymieniane są części eksploatacyjne, a także uaktualniane jest oprogramowanie. Co więcej, Volvo Selekt to także pakiet wielu różnych, atrakcyjnych dodatków, jak assistance czy gwarancja producenta.

Podsumowując, Volvo XC60 to kwintesencja wielozadaniowego, rodzinnego auta typu SUV. Wysoka jakość wykonania oraz ponadczasowa trwałość sprawiają, że XC60 nadal trzyma swoją wartość. Jeżeli poszukujesz takiego modelu, to najlepiej sprawdź program Volvo Selekt w naszym salonie!

Tutaj znajdziesz kontakt do naszych doradców:

Łukasz Kowalewski

tel. 501 081 797

Wojciech Kazimierczak

tel. 603 595 551

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń 22 884 70 05
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Autogala otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Autogala

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.